Větrání a vzduchotechnika budov

Vytisknout

Větrání a čištění vzduchu

Čerstvý vzduch zásadně ovlivňuje kvalitu našeho života a celkovou pohodu. Avšak s tím, jak jsou budovy stále lépe tepelně izolovány, dochází k mnohem nižší výměně a cirkulaci vzduchu. ActivTek a Daikin nabízí širokou škálu řešení pro větrání, čištění vzduchu a velké vzduchotechnické systémy, jejichž prostřednictvím lze dosáhnout čerstvého, zdravého a komfortní prostředí v kancelářích, hotelích, obchodech a dalších komerčních budovách.

PROČ POTŘEBUJEME V BUDOVÁCH ČERSTVÝ VZDUCH?

Ve stavebnictví jsou stále přísnější normy na energetickou účinnost budov, což je důvodem neustálého vylepšování izolací snižujících požadavky na vytápění a chlazení. Tím však uvnitř budov zůstává spotřebovaný a vydýchaný vzduch, který následně způsobuje: 

  • Zvýšenou potřebu kyslíku 
  • Vyšší riziko alergií 
  • Delší dobu setrvávání zápachů 
  • Zvýšenou kondenzaci způsobující plísně

 

VĚTRÁNÍ JE ÚČINNÉ

Při větrání je z budovy odváděn spotřebovaný vzduch a přiváděn čerstvý. Současně je budova ochlazována a vnitřní prostředí je též příjemnější. Větrací systémy lze také integrovat do širšího systému řízení klimatu budovy, a tím maximalizovat energetickou účinnost.

VÝHODY ČIŠTĚNÍ VZDUCHU

S použitím špičkové technologie RCI amerického výrobce čističek vzduchu ActivTek, které jsou určeny k montáži do systému VZT, lze ve vnitřním prostředí dosáhnout stejné kvality vzduchu jako v přírodě.

 

DAIKIN_ventilace.jpg DAIKIN větrání.jpg DAIKIN_VZT.jpg

Máte-li dotaz, neváhejte nás kontaktovat

*

*

*

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné

Zpět Nahoru